Ürünlerimiz Brezilya ve Etiyopya'da

Etiyopya'ya 68 adet 17,5kV Metal Clad Hücre teslimi gerçekleştirilecek. Cezayir, Endonezya, Rusya, Kuzey Afrika ve Güney Amerika ülkelerindeki hedef pazarlarda yurtdışı iş geliştirme faaliyetlerini yoğun olarak sürdüren Ulusoy Elektrik; ürünlerinin kullanıldığı ülkeler arasına Etiyopya ve Brezilya’yı da kattı.

Cezayir, Endonezya, Rusya, Kuzey Afrika ve Güney Amerika ülkelerindeki hedef pazarlarda yurtdışı iş geliştirme faaliyetlerini yoğun olarak sürdüren Ulusoy Elektrik; ürünlerinin kullanıldığı ülkeler arasına Etiyopya ve Brezilya’yı da kattı.

Etiyopya Elektrik İdaresinin açtığı ihaleyi kazanan Ulusoy Elektrik sözleşme yapmak üzere resmi otorite tarafından davet edildi. Toplam 1.447.602 USD tutarındaki ihale kapsamında üretilecek olan 68 adet 17,5kV Metal Clad Hücre, 90 günde teslim edilecek. Ulusoy Elektrik, bu satışla birlikte Afrika’daki iş geliştirme faaliyetlerinin çapını genişleterek pazar büyütme stratejisini sürdürmeyi hedefliyor.

Ulusoy Elektrik’in önemli hedef pazarları içerisinde bulunan Güney Amerika ülkelerinden Brezilya’da ACCIONA WIND firması tarafından kurulmakta olan rüzgar enerjisi santralinde Ulusoy Elektrik’in üretimi olan Gaz İzoleli Hücreler kullanılacak. Toplamda 180 adet Metal Clad Hücrenin kullanılacağı rüzgar santrali için ilk sevkiyat gerçekleştirildi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından yayınlanan “Türkiye’nin En Büyük İlk 1000 İhracatçı Firması” 2013 listesinde genel sıralamada 205. sırada yer alan Ulusoy Elektrik 2013 yıl sonu itibariyle, net satış gelirlerinin %57’lik kısmını ihracat gelirlerinden elde etmiş durumda. İhracattaki yükselen ivmesi ile Ulusoy Elektrik, Türk mühendislerinin Ar-Ge çalışmaları ile geliştirilen ürünlerini dünyaya sunarken, aynı zamanda uluslararası ölçekte bir sanayi firması olarak Türkiye ekonomisinin gücüne güç katıyor.